خانه سلامتی
برای سوزاندن کالری دو تکه پیتزا چه قدر باید ورزش کنیم؟یکی از فست فودهای رایج در میان مردم که کالری زیادی به بدن می رساند پیتزا است.برای سوزاندن کالری ای که از خوردن دو تکه ی بزرگ پیتزا دریافت می شود باید میزان زیادی فعالیت داشت.برای سوزاندن این کالری می توان ورزش های زیر را انجام داد:
-33دقیقه دویدن با سرعت 8کیلومتر بر ساعت
-18دقیقه دویدن با سرعت 14 کیلومتر بر ساعت
-87دقیقه وزنه زدن با شدت متوسط
-45دقیقه حرکات درجا
-38دقیقه قایقرانی
-66 دقیقه پیاده روی با سرعت 5 کیلومتر بر ساعت
-44 دقیقه شنا
-66 دقیقه تایچی یا یوگا
- 44دقیقه ورزش بر روی دستگاه پله
- 38دقیقه دوچرخه ی ثابت
- 44دقیقه ایروبیک
- 53دقیقه بازی با کودکان
- 29 دقیقه بوکس
- 38دقیقه تنیس
- 7 ساعت خواب
*منبع:مجله سرای دانش شماره11*طبقه بندی: ویژه ورزشکاران، ویژه کودکان و نوجوانان، تغذیه، توصیه و نکات آموزشی پزشکی،
برچسب ها: برای سوزاندن کالری دو تکه پیتزا چه قدر باید ورزش کنیم؟، سوزاندن کالری پیتزا با ورزش کردن، سوزاندن کالری دو تکه پیتزا، سوزاندن کالری پیتزا، سوزاندن کالری دو تکه پیتزا با ورزش کردن،

تاریخ : جمعه 29 دی 1396 | 05:16 ب.ظ | نویسنده : سیدحسین ابراهیمی | نظرات
خوردن "جو دوسر" در صبحانه راهی برای مقابله با آرتروز
به گفته محققان، خوردن صبحانه سرشار از فیبر حاوی جو دوسر و میوه و سبزیجات کافی در طول روز می تواند از تحلیل استخوان ها پیشگیری نماید.

صبحانه-جو دوسر

به گزارش خبرنگار مهر، آرتروز نشانه سلامت ضعیف استخوان هاست که عمدتا با افزایش سن بروز می کند. این بیماری در اصل بر مفاصل تاثیر گذاشته و افراد مبتلا به آن از درد و خشکی مفاصل رنج می برند.

درحالیکه درمان های متعددی برای این مشکل از جمله دارو، فیزیوتراپی یا گاهی اوقات جراحی برای کاهش علائم و بهبود کیفیت زندگی فرد وجود دارد، اما هنوز هیچ درمانی قطعی وجود ندارد.

اما یافته های جدید مطالعاتی نشان می دهد خوردن صبحانه سرشار از فیبر حاوی جو دوسر و مصرف میوه و سبزیجات کافی در طول روز می تواند به حفظ انواع باکتری های مفید روده که تاثیر مثبت بر بیماری های مزمن التهاب مفاصل دارد، کمک کرده و از تحلیل استخوان ها پیشگیری نماید.

یافته های محققان دانشگاه فردریچ الکساندر آلمان نشان می دهد رژیم غذایی سالم سرشار از فیبر قادر به تغییر باکتری های روده به گونه ای است که موجب تشکیل اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه بیشتر بخصوص از نوع پروپیونات می شود.

اسیدهای چرب دارای زنجیره کوتاه برای بدن مهم هستند چراکه موجب تامین انرژی، تحریک حرکت روده و ایجاد تاثیر ضدالتهابی می شوند.

ماریو زائیس، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما توانستیم نشان دهیم که رژیم غذایی دوستدار باکتری ها دارای تاثیر ضدالتهابی و همچنین تاثیر مثبت بر تراکم استخوان است.»

محققان همچنین اثبات کردند غلظت بالا اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه، به عنوان مثال در مغز استخوان، که پروپیونات در آنجا موجب کاهش تعداد سلول های تخریب کننده استخوان می شود، روند تحلیل استخوان را به شکل قابل توجهی کاهش می دهد.
طبقه بندی: توصیه و نکات آموزشی پزشکی، تغذیه، میوه و سبزیجات و صیفی جات،
برچسب ها: ماریو زائیس، خوردن "جو دوسر" در صبحانه راهی برای مقابله با آرتروز، خواص جو دو سر، مقابله با آرتروز، فیبر حاوی جو دوسر، دانشگاه فردریچ الکساندر آلمان،

تاریخ : سه شنبه 26 دی 1396 | 06:28 ب.ظ | نویسنده : سیدحسین ابراهیمی | نظرات
ارتباط یک طرفه را قطع کنیم
به آن می گویند
؛عشق افلاطونی!عشق مقدس!محبت بی چشم داشت و هزار و یک اسم دیگر ! اسم هایی که فقط راهی برای توجیه علاقه یک طرفه شما به دیگری است اما در حقیقت شما در حال از دست دادن زمان هستید.این مسئله در هر زمانی از یک رابطه عاطفی،از نامزدی تا ازدواج می تواند اتفاق بیفتد.بنابر این بهتر است به جای وقت تلف کردن،هر چه زودتر خودتان را از دست این رابطه یک طرفه نجات دهید.به این موارد و نشانه ها دقت کنید:

1.شما منتظر می مانید:اگر تماس تلفنی
،پیامک،زمان بیرون رفتن با هم و...برای دو طرف مهم باشد،در اسرع وقت به شما پاسخ می دهند؛برای مثال اگر پیامک شما بعد از چند ساعت دیده شد و بعد از چند ساعت هم جواب داده یا بی جواب ماند،بدانید به پایان رابطه نزدیک شده اید.

2.فقط شما تلاش می کنید:برای نگهداری یک ارتباط عاطفی
،هر دو نفر سهم دارند.در قرارها،دیدارها،ارسال پیامک،تماس تلفنی،بیرون رفتن با هم و...باید هر دو نفر علاقه نشان دهند.هر وقت شما بیش از طرف مقابل تلاش کردید،بدانید جایی از کار می لنگد.البته بهتر است بیشتر پسرها در این زمینه پیشقدم شود اما این به معنی سلب مسئولیت از دختر نیست.

3.به حرف ها توجه کنید:درست است که نباید دهن بین باشید اما به حرف هایی که دوستان بدون غرض و مطمئن تان می زنند
،دقت کنید.شما درگیر رابطه هستید و شاید نتوانید به دلیل علاقه تان،به خوبی قضاوت کنید.

4.به دنبالش نمی گردید:برای اینکه بدانید او کجاست یا چه کار می کند
،نیاز به مامور گماردن!یا پرسیدن از دوستان و آشنایان ندارید.او خودش همه چیز را برای شما می گوید.

5.احساس امنیت می کنید:اگر ارتباط شما درست باشد
،هر دو احساس اطمینان می کنید.نیازی به کنترل کردن یکدیگر ندارید.برنامه کاری روزانه همدیگر را می دانید و هر زمان که با او هستید یا نیستید،از رفتار طرف مقابل مطمئن هستید.احساس امنیت،یکی از مهم ترین پایه های ارتباط بین دو نفر است.

6.به حال شما بی تفاوت است:کسی که شما را دوست دارد
،حتما سعی می کند برای شاد کردن تان تلاش کند اما اگر نسبت به غم و اندوه تان بی تفاوت است؛اگر می داند غمگین هستید،حال تان را نمی پرسد و به طور کلی به حال شما بی تفاوت است،مطمئن باشید شما برای او اهمیتی ندارید.بنابر این سعی نکنید نظر او را به خودتان جلب کنید.ارتباط را تمام کنید.

7.درست امتحان کنید:برای اینکه بدانید طرف مقابل تان چه اخلاقی دارد
،حتما درباره او تحقیق کنید.حتما با روش درست رفتارهای او را بررسی کنید،اما بعد از اینکه از رفتارش اطمینان حاصل کردید،دیگر به دنبال مچ گیری نباشید.بدترین رفتاری که می تواند روی ارتباط دو طرفه اثر منفی بگذارد،مچ گیری است.اگر موردی از او دیدید،به خودش بگویید و آن را با دیگران مطرح نکنید تا قبح عمل از بین برود.

*منبع:روزنامه همشهری6و7(شماره297)*طبقه بندی: روانشناسی و روانپزشکی،
برچسب ها: ارتباط یک طرفه، ارتباط یک طرفه در عاشقی، ارتباط یک طرفه را قطع کنیم، عشق افلاطونی، عشق مقدس، توصیه هایی درباره ارتباط عاطفی از نامزدی تا ازدواج،

تاریخ : یکشنبه 17 دی 1396 | 06:30 ب.ظ | نویسنده : سیدحسین ابراهیمی | نظرات
امید به درمان آلزایمر با داروی ترکیبی دیابت
بررسی ها نشان می دهد که داروی تولید شده برای مقابله با دیابت می تواند به طور چشمگیری روند تحلیل رفتن و تضعیف حافظه را تغییر دهد.گروهی از متخصصان انگلیسی و چینی در یک ازمایش مشاهده کردند داروی تولید شده برای مقابله با دیابت نوع2 به طور چشمگیری می تواند روند تحلیل رفتن قدرت حافظه را تغییر دهد و گزینه درمانی جدیدی برای آلزایمر و دیگر بیماری های پیشرونده عصبی باشد.این مطالعه نخستین بررسی است که داروی ترکیبی جدید دیابت را مورد آزمایش قرار داده و نشان دهنده تاثیر آن در بهبود چندین نشانه آلزایمر است.به گفته متخصصان در این آزمایش کاهش مولکول های پروتئین کشنده سلول عصبی قابل توجه بوده که می تواند مسیر تازه ای در تحقیقات انجام شده برای مقابله با زوال عقلی باشد.در این تحقیق 3داروی مختلف دیابت نوع2با یکدیگر ترکیب شده که همچون انسولین از آسیب دیدگی عصب شناختی محافظت می کنند.این ترکیب روی تعدادی موش که به دلیل جهش ژنتیک به بیماری آلزایمر مبتلا بودند آزمایش شد.
متخصصان اظهار داشتند پس از گذشت 2ماه از تزریق روزانه این ترکیب دارویی به موش ها بهبود چشمگیری در عملکرد این حیوانات در انجام تست های حافظه مشاهده شد.به گزارش روزنامه ایندیپندنت همچنین در این موش ها سطح پایین تری از پروتئین هایی مشاهده شد که در مغز افراد مبتلا به بیماری آلزایمر پلاک هایی را تشکیل می دهند که توانایی سلول های عصبی را در ارتباط برقرار کردن از بین برده و موجب مرگ آنها می شود.

*منبع:روزنامه همشهری(شماره7286)*طبقه بندی: تمرکز و حواس، دیابت،
برچسب ها: امید به درمان آلزایمر با داروی ترکیبی دیابت،

تاریخ : جمعه 15 دی 1396 | 01:26 ب.ظ | نویسنده : سیدحسین ابراهیمی | نظرات
جلوگیری از عفونت های مزمن با درمان ریشه دندان
دبیر مشاوره علمی اندو دوازدهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران گفت:درمان ریشه دندان از آبسه های بزرگ و عفونت های مزمن جلوگیری می کند.دکتر سمیرا شاه سیاه در ارتباط با درمان ریشه دندان یا اندو گفت:سال هاست که دندانپزشکی به سمتی حرکت کرده که به جای کشیدن دندان به نگهداری آن پرداخته است.وی افزود:به علم نگهداری دندان و حفظ ریشه آن <<اندو>>می گویند و از زمانی که فرد بخواهد در هر رده سنی دندان خود را نگه دارد علم و هنر درمان ریشه به چشم می ایند.درمان ریشه خارج کردن اعصاب دندان و سلول ها و باکتری ها از ریشه بوده که طی سال های مختلف تکنیک های فیزیکی و شیمیایی متفاوتی در این عرصه مورد استفاده قرار گرفته است که هدف همه این روش ها حفظ ریشه دندان به بهترین شکل بوده است.شاه سیاه ادامه داد:درمان ریشه دندان از آبسه های بزرگ و عفونت های مزمن و عود آن جلوگیری می کند.همچنین از تحمیل درمان های اضافه به بیماری جلوگیری کرده و در حفظ بلند مدت دندان و عملکرد آن بسیار تاثیرگذار است.در بخش درمان ریشه سعی کرده ایم از جذیذترین دستاوردهای علمی در این زمینه بهره مند شویم و بر همین اساس جدیدترین تکنیک در حوزه آماده سازی کانال ریشه
،پروتکل های درمانی،دارویی،فیزیکی و شیمیایی مورد بحث و گفت و گو قرار می گیرد تا بتوانیم عملکرد بلندمدت دندان و حفظ دندان را شاهد باشیم.

*منبع:روزنامه همشهری(شماره7286)*طبقه بندی: دهان و دندان،
برچسب ها: جلوگیری از عفونت های مزمن با درمان ریشه دندان، دکتر سمیرا شاه سیاه، دبیر مشاوره علمی اندو دوازدهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، اندو، علم نگهداری دندان و حفظ ریشه،

تاریخ : پنجشنبه 14 دی 1396 | 04:01 ب.ظ | نویسنده : سیدحسین ابراهیمی | نظرات
"شیر" را با چی بخوریم و با چی نخوریم؟
شیر به دلیل رطوبتی که دارد به ایجاد حجم در بدن کمک می‌کند و مصرف شیر‌برنج به طولانی شدن عمر و خوش رنگ‌شدن پوست و چهره کمک می‌کند.

تصویر "شیر" را با چی بخوریم و با چی نخوریم؟

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، سید مهدی میرغضنفری کارشناس طب سنتی، با بیان اینکه نوشیدن شیر با شکر، خصوصاً به صورت فرنی یا شیر برنج، چاق‌کننده است, اظهار کرد: مصرف شیر علی‌الخصوص در مزاج‌های گرم و خشک بسیار مفید است.

وی افزود: مصرف زیاد و هر روز شیر، در بیماری‌های عصبی خصوصاً بیماری‌های ناشی از بلغم مضر است, شیر گرم، سریع هضم است اما شیر سرد، هضم کندتری دارد لذا بهتر است شیر را گرم مصرف کرد.

این کارشناس طب ایرانی خاطرنشان کرد: شیرهایی که از سویا و مانند آن تولید می‌شوند، جایگزین مناسبی برای شیر دام نیستند, شیر نه‌تنها به عنوان غذا بلکه به عنوان دارو نیز مصرف می‌شود, می‌توان شیر را به‌عنوان میان‌وعده نیز مصرف کرد به شرطی اینکه 2 تا 3 ساعت با وعده قبل و بعد خود فاصله داشته باشد در غیر این صورت باعث فساد شیر در معده شده و روند هضم را مختل می‌کند.

میرغضنفری بیان کرد: افرادی که مزاج‌شان گرم است با مقدار کمی شکر یا قند آن را مصرف کنند و افرادیکه مزاج سرد دارند, بهتر است شیر را به صورت گرم و به همراه عسل یا پودر زنجبیل یا خرما میل کنند, در طب سنتی مصرف همزمان آن با خوردنی‌های دیگر نظیر گوشت، تخم‌ مرغ، ماهی، سبزی‌ها، حبوبات، چیزهای شور، تند و ترش منع شده و شیر باید به تنهایی مصرف شود.

وی تصریح کرد: مصرف همزمان شیر به همراه کمی نان در یک وعده غذایی توصیه می‌شود و غذای کاملی را تشکیل می‌دهد, یکی از راهکارهای مقابله با آلودگی هوا، مصرف شیر است چون شیر نوعی پادزهر است (در گذشته نیز به افراد مسموم، شیر تجویز می‌کردند) و باعث افزایش دفع و پاکسازی روده و سیستم گوارشی می‌شود.

این کارشناس طب سنتی اذعان کرد: مصرف شیر به‌صورت شیر‌برنج و فرنی بسیار مورد توصیه طب سنتی است؛ امروزه برای اطفال هم توصیه به مصرف فرنی و حریره می‌شود, در طب سنتی عقیده بر این است که مصرف این مواد باعث طولانی شدن عمر و خوش‌رنگ شدن پوست و چهره می‌شود.

میرغضنفری یادآور شد: شیر تازه مقوی, چاق‌کننده و رشد‌دهنده است, از این رو برای اطفال، افراد در حال رشد، افراد بیمار، افراد مسن و زنان باردار توصیه می‌شود, شیر به دلیل رطوبتی که دارد به ایجاد حجم در بدن کمک می‌کند, مصرف موادی که دارای رطوبت ماندگار در بدن هستند, مثل شیر (آب رطوبت ماندگار نیست) در افرادی که لاغرند و امید به چاق‌شدن دارند (مزاج‌های خشک، افراد مسن یا دوره نقاهت پس از بهبود بیماری) یا در ورزشکاران (برای حجم دادن به ماهیچه) مفید است.
طبقه بندی: توصیه و نکات آموزشی پزشکی، تغذیه،
برچسب ها: شیر را با چی بخوریم و با چی نخوریم؟، شیر، سید مهدی میرغضنفری،

تاریخ : شنبه 9 دی 1396 | 06:26 ب.ظ | نویسنده : سیدحسین ابراهیمی | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.