خانه سلامتی
افزایش حمله قلبی در سایه سر و صدای ترافیک

خبرگزاری فارس: افزایش حمله قلبی در سایه سر و صدای ترافیک

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان داده است، سر و صدایی که در اثر ترافیک ایجاد می‌شود می‌تواند با بروز اختلالاتی در بدن منجر به بروز بیماری‌های قلبی و عروقی شود. 

کارشناسان بهداشتی می‌گویند: «قرارگیری در معرض سر و صداهای بلند نظیر زندگی در نزدیکی فرودگاه یا ایستگاه قطار موجب افزایش ترشح آدرنالین می‌شود؛ هورمون آدرنالین نیز با افزایش تپش قلب و فشارخون مرتبط است که منجر به بیماری‌های قلبی می‌شود.

محققان باور دارند، نه تنها زندگی در مجاورت سر و صدای ترافیک، بلکه قرارگیری در خود ترافیک و صداهای ناشی از آن نظیر بوق ماشین‌ها می‌تواند موجب افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی شود.

نویسنده و محقق ارشد این مطالعه می‌گوید:‌ سر و صدای ترافیکی در تعدادی از مطالعات به منظور عامل افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی شناخته شده است؛ اما هنوز در مورد مکانیزم‌های دقیقی که منجر به بیماری قلبی در اثر سر و صدای ترافیکی می‌شود، اطلاعات کافی به دست نیامده است؛ اما ممکن است چون سر و صدای ترافیکی منجر به بروز استرس و به دنبال آن فعال شدن سیستم عصبی سمپاتیک و افزایش سطح هورمون‌ها می‌شود، در نهایت با آسیب به عروق باعث بروز بیماری قلبی شود.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، نارسایی قلبی بر بیش از 60 میلیون نفر در سراسر جهان تأثیر دارد.

طبقه بندی: توصیه و نکات آموزشی پزشکی،
برچسب ها: افزایش حمله قلبی در سایه سر و صدای ترافیک، ضررهای ترافیک، آسیب های ترافیک،

تاریخ : سه شنبه 24 بهمن 1396 | 11:58 ب.ظ | نویسنده : admin admin | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.