خانه سلامتی
ارتباط یک طرفه را قطع کنیم
به آن می گویند
؛عشق افلاطونی!عشق مقدس!محبت بی چشم داشت و هزار و یک اسم دیگر ! اسم هایی که فقط راهی برای توجیه علاقه یک طرفه شما به دیگری است اما در حقیقت شما در حال از دست دادن زمان هستید.این مسئله در هر زمانی از یک رابطه عاطفی،از نامزدی تا ازدواج می تواند اتفاق بیفتد.بنابر این بهتر است به جای وقت تلف کردن،هر چه زودتر خودتان را از دست این رابطه یک طرفه نجات دهید.به این موارد و نشانه ها دقت کنید:

1.شما منتظر می مانید:اگر تماس تلفنی
،پیامک،زمان بیرون رفتن با هم و...برای دو طرف مهم باشد،در اسرع وقت به شما پاسخ می دهند؛برای مثال اگر پیامک شما بعد از چند ساعت دیده شد و بعد از چند ساعت هم جواب داده یا بی جواب ماند،بدانید به پایان رابطه نزدیک شده اید.

2.فقط شما تلاش می کنید:برای نگهداری یک ارتباط عاطفی
،هر دو نفر سهم دارند.در قرارها،دیدارها،ارسال پیامک،تماس تلفنی،بیرون رفتن با هم و...باید هر دو نفر علاقه نشان دهند.هر وقت شما بیش از طرف مقابل تلاش کردید،بدانید جایی از کار می لنگد.البته بهتر است بیشتر پسرها در این زمینه پیشقدم شود اما این به معنی سلب مسئولیت از دختر نیست.

3.به حرف ها توجه کنید:درست است که نباید دهن بین باشید اما به حرف هایی که دوستان بدون غرض و مطمئن تان می زنند
،دقت کنید.شما درگیر رابطه هستید و شاید نتوانید به دلیل علاقه تان،به خوبی قضاوت کنید.

4.به دنبالش نمی گردید:برای اینکه بدانید او کجاست یا چه کار می کند
،نیاز به مامور گماردن!یا پرسیدن از دوستان و آشنایان ندارید.او خودش همه چیز را برای شما می گوید.

5.احساس امنیت می کنید:اگر ارتباط شما درست باشد
،هر دو احساس اطمینان می کنید.نیازی به کنترل کردن یکدیگر ندارید.برنامه کاری روزانه همدیگر را می دانید و هر زمان که با او هستید یا نیستید،از رفتار طرف مقابل مطمئن هستید.احساس امنیت،یکی از مهم ترین پایه های ارتباط بین دو نفر است.

6.به حال شما بی تفاوت است:کسی که شما را دوست دارد
،حتما سعی می کند برای شاد کردن تان تلاش کند اما اگر نسبت به غم و اندوه تان بی تفاوت است؛اگر می داند غمگین هستید،حال تان را نمی پرسد و به طور کلی به حال شما بی تفاوت است،مطمئن باشید شما برای او اهمیتی ندارید.بنابر این سعی نکنید نظر او را به خودتان جلب کنید.ارتباط را تمام کنید.

7.درست امتحان کنید:برای اینکه بدانید طرف مقابل تان چه اخلاقی دارد
،حتما درباره او تحقیق کنید.حتما با روش درست رفتارهای او را بررسی کنید،اما بعد از اینکه از رفتارش اطمینان حاصل کردید،دیگر به دنبال مچ گیری نباشید.بدترین رفتاری که می تواند روی ارتباط دو طرفه اثر منفی بگذارد،مچ گیری است.اگر موردی از او دیدید،به خودش بگویید و آن را با دیگران مطرح نکنید تا قبح عمل از بین برود.

*منبع:روزنامه همشهری6و7(شماره297)*طبقه بندی: روانشناسی و روانپزشکی،
برچسب ها: ارتباط یک طرفه، ارتباط یک طرفه در عاشقی، ارتباط یک طرفه را قطع کنیم، عشق افلاطونی، عشق مقدس، توصیه هایی درباره ارتباط عاطفی از نامزدی تا ازدواج،

تاریخ : یکشنبه 17 دی 1396 | 06:30 ب.ظ | نویسنده : سیدحسین ابراهیمی | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.