خانه سلامتی
دمنوشی برای تقویب قلب و مغز

تصویر دمنوشی برای تقویب قلب و مغز


یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: افراد برای تقویت قلب و مغز خود می‌توانند از دمنوش های گیاهی استفاده کنند.

به گزارش جام جم آنلاین، داود حاج محمدخانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: بادرنجبویه که به نام گیاه ملیسا نیز معروف است خواص زیادی برای بدن انسان دارد.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: افراد برای تقویت قلب و مغز از دمنوش بادرنجبویه استفاده کنند برای تهیه این دمنوش ۲۵ گرم بادرنجبویه را در یک لیتر آب جوشانده و پس از صاف کردن آن را میل کنید.

وی بیان کرد: افراد برای از بین بردن ترس، وحشت، اضطراب وآرامش قلب می‌توانند؛ ۲۰ گرم بادرنجبویه، ۱۵ گرم اسطوخودوس، ۱۰ گرم سمبل الطیب و ۱۰ گرم گل گاو‌زبان را باهم مخلوط کرده و روزانه یک قاشق مربا خوری از این ترکیب را در یک لیوان آب دم کرده و پس از صاف کردن روزی دو فنجان میل کنند؛ افرادی که فشار خون دارند از نوشیدن این دمنوش پرهیز کنند.

حاج محمد خانی تصریح کرد: ترکیب ۲۰ گرم بادرنجبویه، ۲۰ گرم ناخنک، ۲۰ گرم مرزنجوش، ۳۰ گرم گل آروانه برای انواع سردرد‌ها بویژه سردرد‌های عصبی ناحیه گردن و سر مفید است. برای تهیه این دمنوش روزانه یک قاشق مربا خوری از این ترکیب را به یک لیوان آب اضافه کنند و پس از جوشاندن و صاف کردن، دمنوش را میل کنند.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: افراد برای رفع بی خوابی خود می‌توانند از ترکیب گیاهان ۲۰ گرم بادرنجبویه، ۲۰ گرم بهارنارنج و ۲۰ گرم بانونه استفاده کنند؛ برای تهیه این دمنوش بعد از مخلوط کردن گیاهان، یک قاشق مربا خوری از آن را در یک لیوان آبجوش دم کرده و پس از صاف کردن، میل کنند.

رفع بوی بد دهان با بادرنجبویه

محمد خانی تصریح کرد: افراد برای دفع سموم مغز، تقویت حافظه و هوش خود می‌توانند از دمنوش ترکیبی ۲۰ گرم بادرنجبویه و ۲۰ گرم اسطوخودوس استفاده کنند؛ این دمنوش را در کمی آب جوشانده و سپس میل کنند. همچنین جویدن این گیاهان، بوی بد دهان را از بین می‌برد.

وی گفت: برای درمان بیماری‌های عصبی دستگاه گوارش و درمان نفخ معده افراد می‌توانند بادرنجبویه، نعناء و بومادران به نسبت مساوی مخلوط کرده و پس ازجوشاندن آن در مقداری آب میل کنند.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: کودکانی که شب‌ها در خواب احساس ترس می‌کنند و یا با ترس و اضطراب از خواب بیدار می‌شوند می‌توانند یک قاشق مرباخوری ترکیب بادرنجبویه و نصف مقدار آن سمبل الطیب را قبل از خواب در یک فنجان آب جوش دم کنند و پس از صاف کردن میل نمایند.

محمدخانی در پایان تاکید کرد: بادرنجبویه برای افرادی که دارای سابقه فشار خون هستند مضر می‌باشد، زیرا باعث بالا رفتن فشار خون می‌شود.

منبع: jamejamonline.ir
طبقه بندی: طب سنتی، عرق های گیاهی،
برچسب ها: دمنوشی برای تقویب قلب و مغز، دمنوش، تقویت قلب و مغز، داود حاج محمدخانی، رفع بوی بد دهان با بادرنجبویه، گیاه ملیسا،

تاریخ : پنجشنبه 7 آذر 1398 | 12:20 ب.ظ | نویسنده : admin admin | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.