خانه سلامتی
رژیم غذایی گیاهی خوب است یا بد؟!

تصویر رژیم غذایی گیاهی خوب است یا بد؟!


دانشمندان خوب می دانند که رژیم غذایی گیاهی می تواند پروتئین های تومور را از بین ببرد ، اما متخصصان هشدار می دهند که جلوگیری از سرطان به سادگی تغییر رژیم غذایی شما نیست.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، آزمایشات موجود در موش ها نشان داد که اسید آمینه متیونین - که در طیور ، گوشت قرمز و ماهی یافت می شود – از رشد تومورهای سرطانی جلوگیری می کند.

علاوه بر این اسیدآمینه متیونین باعث موثرتر شدن شیمی درمانی و پرتودرمانی در بیماران سرطانی می شود.

اما روی آوردن افراد به رژیم غذایی منحصرا گیاهی باعث می شود تا تغییرات متابولیسمی به وجود آید و این به تقویت تومورهای سرطانی کمک می کند.

از سویی سرطانها دلایل و درمانهای واحدی ندارند ؛ بنابراین بسیار بعید است که یک تغییر سبک زندگی بتواند رشد تومور را به طور کلی متوقف کند. با این حال مطالعات آزمایشگاهی به دانشمندان کمک می کند تا درک کنند که تغییرات در تغذیه ، عادات ، جنسیت ، ژنتیک و موارد دیگر چه تاثیری در رشد سرطان و چقدر بیماری تهاجمی دارد و چه عواملی در کاهش سرعت آن مفید است.

در آزمایشگاه های دانشگاه دوک در مورد سرطان های روده مقاوم به دارو که از بیماران واقعی گرفته شده است ، محدودیت متیونین منجر به کاهش واکنش آنها به داروها شده است.

مطالعات پتری پیتری قبلاً نشان داده بود که وقتی پروتئین متیونین وجود دارد ، سلولهای سالم هنوز هم می توانند شکوفا شوند ، اما سلولهای سرطانی از بین می روند.

این مطالعات نشان می دهد بر خلاف تصور عموم و باور همگان رژیم منحصرا گیاهی آنچنان که باید مفید نیست و تاکید بر روی آن موجب صدماتی به بدن می شود.

منبع: jamejamonline.ir

طبقه بندی: تغذیه، پرسش و پاسخ،
برچسب ها: رژیم غذایی گیاهی خوب است یا بد؟!، رژیم غذایی گیاهی، رژیم غذایی گیاهی خوب است یا بد؟،

تاریخ : یکشنبه 13 مرداد 1398 | 02:32 ب.ظ | نویسنده : سیدحسین ابراهیمی | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.